לייעוץ ראשוני או תיאום פגישה

  עסקת קומבינציה

  עסקת קומבינציה הינה עסקה נפוצה למדי בשוק הנדל"ן. המהות שלה פשוטה: בעלים של קרקע מוכר לחברת בנייה או יזם את הקרקע ובכך מאפשר לו להקים עליה מבנה או מבנים, ובתמורה מקבל זכויות באותם מבנים – למשל דירה (או יותר) בבניין מגורים שיוקם על הקרקע שלו (שהופכת לרכוש היזם). למרות שהמהות פשוטה, העסקה עצמה מורכבת במיוחד, ולכן חובה להיעזר בעו"ד מומחה למקרקעין עם ניסיון ספציפי בליווי ומימוש עסקאות קומבינציה. במשרד עורכי הדין שפי-בוזגלו מטפלים בהצלחה גם בעסקאות מסוג זה, כחלק מסל שירותים נרחב בתחום הנדל"ן, על בסיס בקיאות מקצועית ומחויבות מוחלטת להגיע לתוצאות מיטביות.

  מיסוי עסקת קומבינציה

  * הקטנת חבות המס עבור השבחת הקרקע – תועלת משמעותית לבעל הקרקע היא תשלום מס שבח מופחת במסגרת עסקת קומבינציה בהשוואה לעסקת מכר רגילה שבה הוא פשוט מוכר את הקרקע לחברת הבנייה.

  * הקטנת חבות מס רכישה – גם מבחינת הקבלן או היזם ישנו חיסכון במס, בזכות תשלום מס רכישה רק על חלק הקרקע שנקנתה בפועל ולא על כולה.

  * עסקה ארוכת טווח – באופן טבעי חולף פרק זמן ארוך בין מועד החתימה על הסכם הקומבינציה ועד שניתן לממש את התמורה בגינו, כלומר הדירה (או כל תמורה אחרת בהתאם למבנה שמוקם על הקרקע). בהתאם חשוב מאוד לעגן את כל הזכויות של הבעלים הנוכחיים של הקרקע לאורך כל תקופת הבנייה.

  * מועד מימוש הזכויות שניתנות לבעל הקרקע – בחלק גדול מעסקאות הקומבינציה היזם מבקש להגביל את המועד האפשרי של מכירת הדירה או הדירות שניתנו לבעל הקרקע, על-מנת למנוע תחרות. זהו סעיף שחשוב להקדיש לו מקסימום תשומת לב בחוזה.

  ליווי צמוד עם תשומת לב מלאה לכל פרט ופרט

  המורכבות העצומה של עסקת קומבינציה מחייבת מקסימום תשומת לב לשורה ארוכה של סוגיות ופרטים רלוונטיים. עורכי הדין יהונתן שפי ויצחק בוזגלו אמונים על מתן ייעוץ משפטי מקיף ומדויק ועל ליווי צמוד של הלקוח – בין אם מדובר על בעל הקרקע ובין אם על יזם – עד להשלמת העסקה ומימוש ההזדמנות בתנאים האופטימליים.

  Credit: Pixabay.com

  עסקאות קומבינציה

  עסקת קומבינציה היא דרך מקובלת לממש זכויות בנייה שטח מסוים. לאופציה הזו יש יתרונות משמעותיים גם מבחינת בעל הקרקע וגם מבחינת היזם או חברת הבנייה, אבל במקביל יש גם לא מעט מוקשים אפשריים – שחשוב כמובן לנטרל אותם מבעוד מועד. לשם כך נדרש ליווי צמוד של עורך דין בעל ניסיון במימוש עסקאות קומבינציה. משרד עורכי הדין שפי-בוזגלו מעניק מגוון רחב של שירותים בתחום המקרקעין, ובהם גם ליווי ועריכת הסכמי קומבינציה שמעגנים באופן מיטבי את זכויות הלקוח ואת האינטרסים המהותיים שלו.

  עורך דין עסקאות קומבינציה

  * הסכם מדויק – שכולל התייחסות מפורטת לתמורה לקרקע (כלומר אחוזי הקומבינציה), ללוחות הזמנים המחייבים עבור כל השלבים (מהגשת הבקשה להגדלת אחוזי הבנייה ועד לרגע מסירת המפתחות), לערבויות שמוענקות לבעל הקרקע (ערבות ביצוע, ערבות בדק, ערבות רישום בית משותף), למועד האפשרי של מכירת הדירות שמקבל בעל הקרקע בפרויקט ועוד.

  * הבטחת תשלום מס מינימלי – עסקאות מקרקעין חייבות בשני סוגי מיסים: מס שבח ומס רכישה. המבנה הייחודי של עסקאות הקומבינציה מאפשר להפחית את חבויות המס, הן עבור בעלי הקרקע והן עבור היזמים.

  * מזעור סכנות – למשל עקב רישום הערת אזהרה לטובת רוכשי דירות, פעולה שחושפת את הבעלים של הקרקע לסיכון מסוים.

  פתרונות יצירתיים לכל בעיה ושמירה קפדנית על האינטרסים של הלקוח

  מימוש עסקת קומבינציה מניב רווח נאה מאוד לבעלים של הקרקע, ובפרט באזורי הביקוש וכשזכויות הבנייה נרחבות, וגם היזם יוצא כמובן נשכר מהעסקה. עם עורכי הדין יהונתן שפי ויצחק בוזגלו, שהקימו את משרד עו"ד שפי-בוזגלו ומובילים אותו, מובטח לכם שירות בסטנדרטים גבוהים במיוחד. ליווי עסקאות קומבינציה מתבצע על סמך בקיאות מקצועית וניסיון רחב היקף, ותוך הקפדה על התייחסות מעמיקה לכל אחד מפרטי העסקה. בנוסף אמונים עורכי הדין בוזגלו ושפי על מציאת פתרונות יצירתיים לבעיות שעלולות לצוץ תוך גיבוש העסקה, כך שניתן יהיה להשלים אותה בזמן קצר ככל האפשר ולצאת לדרך – שבסופה כאמור נדל"ן בעל שווי כספי גבוה ומימוש מיטבי של הזכויות על הקרקע.

  טיפול אחראי בנושאי המיסוי ובשאר הסוגיות הרלוונטיות

  במסגרת כל עסקת קומבינציה מיסוי הוא כאמור מרכיב משמעותי. עורכי הדין יהונתן שפי ויצחק בוזגלו מטפלים במסירות ובאחריות בנושא זה, כמו גם בשאר הפרטים המשמעותיים של העסקה – לוחות זמנים, אחוזי הקומבינציה, ערבויות, ביטחונות ועוד. השירות ניתן בזמינות גבוהה ותוך הקפדה על מתן הסברים מפורטים וברורים לגבי כל אופציה, כך שתוכלו לקבל את ההחלטות המיטביות עבורכם על סמך תמונת מצב מלאה.

  עסקת קומבינציה מיסוי – דגשים חשובים

  * מס רכישה – מבחינת היזם, היתרון של עסקת קומבינציה בהקשר של מס רכישה הוא תשלום סכום נמוך יותר – רק על החלק של הקרקע שנקנה ולא על כולה. מבחינת בעל הקרקע, מאחר שהוא לא רוכש דירה אלא שירותי בנייה, ייתכן פטור מתשלום מס רכישה.
  * מס שבח – יש שתי דרכים לחשב את מס השבח בגין העסקה. דרך אחת היא לקבוע כי שווי העסקה הוא שווי השוק של הקרקע שנמכרה, והדרך השנייה היא לקבוע כי השווי הוא התמורה בעבור הקרקע (עלויות הקמת המבנה בתוספת לרווח של הקבלן ולמע"מ). לבחירת שיטת החישוב יש השפעה על חבות המס, כשבדרך כלל נהוגה השיטה השנייה.
  * המרת עסקת קומבינציה לעסקת תמורות – בחלק מהמקרים ניתן להמיר עסקת קומבינציה לעסקת תמורות, כלומר עסקה שבה בעל הקרקע מקבל אחוז מסוים מרווחי הקבלן (אחוז שנקבע מראש). המיסים על עסקת תמורות עשויים להיות נמוכים יותר, אבל מצד שני התשלום מתבצע עוד לפני קבלת התמורה, כבר במועד מכירת הקרקע.

  עסקת קומבינציה מיסוי

  עסקאות קומבינציה הן דרך נפוצה למימוש זכויות בנייה בשטח מקרקעין מסוים. העיקרון הוא העברת הקרקע והזכויות עליה לידי יזם או חברת בנייה, ובתמורה קבלת חלק מהמבנה שיוקם – למשל דירת מגורים או אפילו יותר מאחת בבניין רב קומות שנבנה על שטח שבעבר אכלס בית פרטי. כשמגבשים עסקת קומבינציה מיסוי הוא באופן טבעי סוגיה כבדת משקל. על-מנת לעמוד מצד אחד בכל הדרישות של החוק ולא להסתבך עם רשות המיסים, ומצד שני לשלם רק המינימום ההכרחי, כדאי מאוד להיעזר בעו"ד מקרקעין מיומן. משרד עוה"ד שפי-בוזגלו מטפל בהצלחה גם בתיקים מורכבים אלה מתוך תחושת אחריות עמוקה ועל בסיס בקיאות מקצועית.

  קידום משרד עורכי דין קידום משרד עורכי דין