לייעוץ ראשוני או תיאום פגישה

  מה חשוב לדעת עסקאות דירה יד שניה?

  נכון להיום רכישת דירה היא אחת העסקאות הגדולות שרוב אנשים יעשו, ובפרט עסקאות בדירות יד שניה. ניתן לראות שהיום כ-70% מכלל העסקאות בשוק מכר הדירות בארץ הן דירות יד שנייה. לכן, מצאתי לנכון להסביר מהן שלושת השלבים העיקריים שעליכם לוודא שעורך הדין שלכם מבצע!!!

  שלב א' – שלב הבדיקות המקדמיות:

  בשלב זה אתם מאפיינים את טיב הנכס והאם ההוא תואם את מטרותיכם? חשוב לזכור שסוג הבדיקות משתנות בהתאם לסוג הנכס (לדוגמא: דירת גן, בית פרטי, דירה בבית משותף וכדו'). עם זאת, ישנן בדיקות שיש לבצע בכל נכס, בדיקות מקיפות אודות המצב הרישומי של הדירה, איפון מצבה הפיזי של הדירה ומערכותיה, לוודא שזהות הצדדים אכן תואמות את רישום הנכס, בדיקה תכנונית של הזכויות בנכס ורשימת הבדיקות אינה נעצרת כאן.

  שלב ב' – בדיקת מצב משפטי

  כידוע, עסקת מכר דירה מגיע ליידי סיום ברישום הדירה על שם הרוכשים, ביצוע הרישום הדירה על שם הרוכשים דורשת מספר בדיקות משפטיות אשר יבוצעו על ידי עורך הדין המלווה בעסקה. בדיקות משפטיות באות לראות תחילה איזה רישומים רובצים על הנכס? קרי עיקולים, שעבודים, משכונים, גובה המשכנתא העדכני והערות שונות הקיימות על הדירה. מכאן, ניתן לראות את חשיבותו של נסח טאבו (תעודת זהות לדירה) עדכני ליום חתימת החוזה לאחר בדיקה זו, על עורך הדין לבדוק את המצב הדירה בהתאם לתסריט – לשרטוט הגרפי – וכן מוודא לא קיימות חריגות בניה העלולות להשפיעה על הרוכשים ובאופנים רבים. לדוגמא, צווי הריסה והוצאות מיותרות ולא צפויות.

  שלב ג' – בדיקות מיסות

  עוד בטרם חתימת החוזה, על עורך הדין לבדוק האם למוכר יש דירות נוספות? האם לקונה ישנן דירות נוספות או שמדובר בדירה נוספת להשקעה? משמע, פרמטרים רבים משליכים על אופן המיסוי אשר מקבלות ביטוי בהסכם המכר מחד והשלכות כלכליות בכדאיות העסקה מאידך. בנוסף חשוב לדעת כי על פי חוק מיסוי מקרקעין, כל העושה עסקת מכר בזכות מקרקעין מחויב לדווח על כך תוך 30 יום מיום העסקה וכל איחור במועד הגשת ההצהרה של מוכר זכות במקרקעין יגרור חיוב בקנס.

  כמו כן, אני מוצא לנכון להוסיף כי בדיקה זו תסייע לעורך הדין המלווה את העסקה לערוך שינויים והתאמות בנוסח של ההסכם ולייצר את המצב האופטימלי עבור הרוכשים.

  זכרו! בעסקאות מסוג זה לא משחקים ולא מתפשרים

  מקבלים ייעוץ, הכוונה וטיפול אך ורק מהגורם המקצועי והמנוסה ביותר בתחום

  האמור אינו מהווה יעוץ משפטי ומובא לידע הציבור, כמו כן זהו מידע מתומצת ביותר ואין להסתמך עליו.

  משרדנו זמין עבורכם להתייעצות ללא התחייבות בכל הנוגע להתחדשות עירונית.

  קידום משרד עורכי דין קידום משרד עורכי דין