לייעוץ ראשוני או תיאום פגישה

  ייפוי כוח מתמשך מהו?

  ייפוי כוח מתמשך מהו?

  ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המהווה חלופה למינוי אפוטרופוס. במילים פשוטות, אתם יכולים כבר היום לקבוע מי יהיה האדם שיטפל בעניינים שלכם, אם וכאשר, אתם לא תוכלו לעשות זאת בעצמכם, ובמקום שימונה גוף או נאמן מטעם האפוטרופוס הכללי.

  ייפוי כוח מתמשך מתי לעשות?

  ייפוי הכוח מאפשר לכל אדם בגיר (מעל גיל 18), לקבוע מי יטפל בענייניו בעתיד, אם וכאשר לא יוכל לטפל בהם בעצמו.

  מיופה כוח, יהיה מוסמך לפעול בשם אותו אדם בעתיד כאשר לא יוכל עוד לקבל או לבצע החלטות הנוגעות לעינינו בעצמו, ניתן למנות כמה מיופיי כוח, בנוסף, ניתן לקבוע כיצד יפעלו (קבלת החלטות משותפת או מיופיי כוח חלופיים) על מנת לקבל את ההחלטות.

  עריכת יפוי כוח מותנית בכך שהאדם מבין מהי המשמעות של מתן ייפוי כוח מתמשך, מהן מטרותיו ומהן תוצאותיו (אם מדובר באדם עם מוגבלות, הכוונה היא שהוא מסוגל להבין זאת בהינתן ההתאמות הנדרשות למצבו).

  מיופה הכוח חייב להסכים למינוי כמיופה הכוח ולא ניתן לחייב אדם להיות מיופה כוח ביפוי כוח מתמשך.

  למה זה טוב?

  כאשר אדם לא ערך יפוי כוח מתמשך והגיע למצב שאינו יכול לדאוג לענייו עוד, קרוביו יאלצו לפנות לאפוטרופוס הכללי בהליכים ארוכים כדי למנות לו אפוט' שלא בהכרח ידוע מי הוא יהיה.

  כאשר אדם עורך יפוי כוח מתמשך הוא בעצם מייצר לעצמו שליטה על ידי כך שהוא קובע מי ידאג לענייניו ויוכל לעשות זאת באופן מיידי וללא תלות בגופים אחרים.

  ייפוי כוח מתמשך יכול להתייחס לעניינים רפואיים, אישיים או רכושיים – או רק לחלק מהם.

  ייפוי הכוח יכול לכלול גם "הנחיות מקדימות", בהן יבהיר איך הוא מבקש ממיופה הכוח לפעול בעתיד ויכול לקובע "מיודעים" להם אין אפשרות להשתמש בייפוי הכוח אלא רק לחייב את מיופה הכוח לידע אותם על כניסתו לתוקף ועל ביצוע פעולות לפיו.

  יפוי כוח מתמשך איך לעשות?

  את ייפוי הכוח המתמשך רשאי לערוך רק עורך דין שעבר הכשרה מיוחדת מלשכת עורכי הדין, בנוסף לעורך הדין שעורך את ייפוי הכוח אסור שיהיה עניין אישי בייפוי הכוח.

  פנו אלינו עוד היום לבירור לגבי הכנת והפקדת ייפוי כוח מתמשך לכם או לקרוביכם.

  קידום משרד עורכי דין קידום משרד עורכי דין